Nordplus Junior

   

Nordplus Junior projektas „Darbo su vaikais, išgyvenančiais tėvų skyrybas, metodai” NPJR-2020/10280

TRUKMĖ 2020–2022 m.

Projekto koordinatoriai – Riga Primary School named after Valdis Zalitis/Rygos Valdis Zalitis pradinė mokykla.

Projekto partneriai – Kėdainių kalbų mokykla, Lietuva; 21st century school/21amžiaus mokykla, Estija; Nevyriausybinė organizacija “More Mosaic“, Švedija; -Education Support Bureau/Švietimo pagalbos biuras, Latvija.

Projekto tikslas – paruošti mokytojus padėti vaikams, išgyvenantiems tėvų skyrybas, ir sukurti naują metodiką, kaip naudoti neformalią veiklą dirbant su vaikais, siekiant įveikti skyrybų ar išsiskyrimo periodą.

Projekto darbo grupė: Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė – mokytoja metodininkė, projekto vadovė (atsakinga už projekto vykdymą, komunikaciją, ataskaitų rengimą ir pateikimą); Agnė Milašienė – mokytoja ekspertė (atsakinga už projekto veiklų įgyvendinimą); Aistė Komisoraitienė – mokytoja metodininkė (atsakinga už projekto veiklų įgyvendinimą ir sklaidą).

—————————————————————————————————————————————

    

Nordplus Junior projektas „Gerovės sistemos – grėsmės ir galimybės“ Nr. NPJR-2019–10064 

TRUKMĖ  2020–2021 m. (bus pratęstas iki 2022 m.)

Projekto koordinatoriai – Frederikshaven Business College/Frederikshaven verslo gimnazija, Danija.

Projekto partneriai – Kėdainių kalbų mokykla, Lietuva; Mikael Elias Teoretiska Gymnasium/Mikael Elias teoretiškoji gimnazija, Švedija; Novida Lukio upper secondary school, Novida Lukio gimnazija, Suomija; Victorija Vocational Secondary School, Viktorijos profesinės mokyklos gimnazija, Latvija.

Projekto tikslas – gerovės sistemų kūrimo modelių šalyse partnerėse palyginimas, mokinių pilietiškumo ugdymas, valstybės gerovės sistemos kūrimo įgūdžių lavinimas.

Projekto darbo grupė: Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė – mokytoja metodininkė, projekto vadovė (atsakinga už projekto vykdymą, komunikaciją, ataskaitų rengimą ir pateikimą); Agnė Milašienė – mokytoja ekspertė (atsakinga už projekto veiklų įgyvendinimą); Aistė Komisoraitienė – mokytoja metodininkė (atsakinga už projekto veiklų įgyvendinimą); Laimutė Rumbienė – mokytoja metodininkė (atsakinga už projekto sklaidą).

Projekte dalyvaujančių mokinių sąrašas: Baltrūnaitė Beata, Bersėnaitė Dija, Junčis Dominykas, Kazakauskaitė Agnė, Kazakauskaitė Augustė, Kestenytė Benita, Ropė Austėja, Slepčenko Julija, Šimkutė Ugnė, Škudaitė Bernadeta, Valodkaitė Aistė, Vilčiauskaitė Kamilė.

Projekto partnerių kurta medžiaga talpinama ir komunikacija vykdoma ir etwinning platformoje: https://twinspace.etwinning.net/91672/materials/files.

Pirmojo susitikimo nuotoliniu būdu 2020 m. rugsėjo mėn. akimirkos:

Rugsėjo 21 dieną Kėdainių kalbų mokykloje įvyko pirmasis Nordplus Junior projekto „Gerovės sistemos – grėsmės ir galimybės“ partnerių susitikimas nuotoliniu būdu.

Kalbų mokyklos partneriai – Danijos, Latvijos, Suomijos ir Švedijos moksleiviai.

Šio susitikimo metu moksleiviai susipažino ir pristatė savo ugdymo įstaigas. Kalbų mokyklos moksleivės atsakingai pasirengė ir puikiai pristatė mokyklą anglų kalba.

Visi projekto dalyviai apgailestavo, kad dėl Covid-19 grėsmės negalima susitikti gyvai.

Nors nepavyko išvengti techninių trikdžių, o susitikimas vyko nuotoliniu būdu, susitikimo veiklas pavyko įgyvendinti.

Projekto dalyviai atsisveikino geros nuotaikos ir su viltimi kitose veiklose dalyvauti gyvai.

Antrojo susitikimo nuotoliniu būdu 2021 m. kovo mėn. akimirkos:

Kalbų mokykla nuo 2020 m. vykdo Nordplus Junior mainų projektą „Gerovės sistemos – grėsmės ir galimybės”. Deja, dėl pandemijos mokiniai negalėjo išvykti į kitas šalis partneres, tačiau projekto dalyviai bendrauja elektroniniu paštu ir turi vilties, kad jau šį rudenį pavyks susitikti visiems gyvai Suomijoje arba Švedijoje. Na, o kol kas, siekiant palaikyti ryšius, vykdomi nuotoliniai susitikimai.

Kovo 23 dieną projekto partnerių nuotoliniame susitikime buvo aptartos paskutinės projekto įgyvendinimo veiklos. Nusprendėme, kad iki „gyvo“ susitikimo organizuosime tris nuotolinius susitikimus balandžio 12, 27 ir gegužės 11 dienomis. Susitikimų tikslas – pažinti vieniems kitus, dalintis savo šalių gerovės sistemų praktikomis, atlikti bendras veiklas dirbant per nuotolį, bei, žinoma, tobulinti anglų kalbos įgūdžius taikant kalbą realiose situacijose.

Mokinių virtualaus susitikimo 2021 m. balandžio mėn. akimirkos:

Balandžio 12 d. vyko Nordplus Junior mainų projekto „Gerovės sistemos – grėsmės ir galimybės” pirmasis mokinių virtualus susitikimas. Turėdami vilties, kad rudenį pavyks susitikti gyvai, nusprendėme artimiau susipažinti vieni su kitais virtualiai.

Pirmajam iš trijų virtualių susitikimų vadovavo projekto koordinatoriai, danai. Mokiniai buvo suskirstyti į grupes, kuriose diskutavo, kaip pandemija paveikė gerovės sistemas kiekvienoje iš šalių.

Antrajam susitikimui, kuris vyks balandžio 27 d., vadovaus partneriai iš Švedijos, mokiniai analizuos kelis iš septyniolikos darnaus vystymosi tikslų.

Dėkojame Kamilei Bukevičiūtei, Mantei Adomaitytei, Aistei Valodkaitei už pasiruošimą ir dalyvavimą pirmajame susitikime.

Balandžio 27 d. vyko Nordplus Junior mainų projekto „Gerovės sistemos – grėsmės ir galimybės” antrasis mokinių virtualus susitikimas, kuriam vadovavo Švedijos komanda.

Mokiniai pristatė, analizavo ir lygino pasaulio darnaus vystymosi tikslus: atsakingą vartojimą, skurdo, nelygybės mažinimą ir kt.

Kitame susitikime gegužės 11 d., kuriam vadovaus suomių komanda, mokiniai analizuos ir gvildens likusius darnaus vystymosi tikslus. Komandos aiškinsis, kokios pažangos yra pasiekta kiekvienoje šalyje partnerėje ir kur dar reikėtų pasitempti.

Dėkojame Bernadetai Škudaitei, Austėjai Ropei, Augustei Kazakauskaitei, Julijai Slepčenko už pasiruošimą susitikimui, puikiai organizuotą virtualų turą po mokyklą ir dalyvavimą susitikime.

Mokinių virtualaus susitikimo 2021 m. gegužės mėn. akimirkos:

Gegužės 11 d. vyko Nordplus Junior mainų projekto „Gerovės sistemos – grėsmės ir galimybės” trečiasis virtualus mokinių susitikimas, kuriam vadovavo Suomijos komanda.

Iš mūsų mokyklos dalyvavo Bernadeta Škudaitė, Austėja Ropė, Kamilė Bukevičiūtė, Julija Slepčenko, Dominykas Junčis, Aistė Valodkaitė, Mantė Adomaitytė.

Kiekvienos šalies mokiniai pristatė savo mokyklą ir miestą, vėliau pasiskirstė į grupes, kuriose analizavo pasaulio darnaus vystymosi tikslus, lygino, kiek pažengusi yra kiekviena šalis, kokie yra gerosios praktikos pavyzdžiai.

Šauniai padirbėję mokiniai susitarė susitikti rudenį. Labai tikimės, kad tuo metu susitikti ir dalyvauti veiklose jau pavyks gyvai.

—————————————————————————————————————————————

    

Nordplus Junior mobilumo projektas „Atsigręžkim į gamtą dėl darnios ateities“ NPJP-2018-10228

TRUKMĖ  2018-2020 m.

Projekto koordinatoriai – Kėdainių kalbų mokykla.

Partneriai – Fridkemų mokykla, Švedija; Ozolniekų vidurinė mokykla, Latvija; Odense mokykla, Danija.

Projekto tikslas – parengti projekto „Atsigręžkim į gamtą dėl darnios ateities“ paraišką ir pateikti mokinių mobilumo paraišką Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo programai.

Parengiamojo susitikimo Danijoje akimirka

Pirmojo susitikimo Lietuvoje 2018 m. spalio mėn. akimirkos:

KALBŲ MOKYKLOJE – SVEČIAI IŠ ŠVEDIJOS, DANIJOS IR LATVIJOS

Kėdainių kalbų mokykloje spalio 8-12 dienomis vyksta pirmasis Nordplus Junior projekto „Atsigręžkim į gamtą dėl darnios ateities“ partnerių susitikimas. Mokykloje svečiuojasi 30 mokinių iš Švedijos, Danijos ir Latvijos bei 6 lydintys mokytojai.

Pirmadienį sutikome svečius ir žaidėme įvairius susipažinimo žaidimus.

Antradienį iš pat ryto veiklos prasidėjo nuo namų darbų, kuriuos pristatinėjome ir mes, ir mūsų svečiai. Prieš pietus mūsų ausis pasiekė naujiena, kad šiandien yra Hanns iš Švedijos gimtadienis. Šiltai pasveikinome jį kartu sudainuodami Happy birthday ir išvykome į edukaciją „Nociūnų muilinyčioje“. Ten išgirdome pasakojimą apie tai, kaip atsirado muilas, ir turėjome galimybę patys jį pasidaryti. Laukdami, kol muilas sustings, žaidėme „keistus“ žaidimus, kurie iš tiesų buvo labai linksmi: batų krepšinis, vandens balionėlių smiginis… Po veiklų laiką leidome šeimose.

Trečią susitikimo dieną pradėjome ne Kalbų mokykloje, bet Rinkos aikštėje. Saulėtą ir šiltą dieną pradėjome judriai. Dalyvavome orientaciniame žaidime. Kiekvienas projekto dalyvis gavo po nuotrauką su senamiesčio objektu ir turėjo ateiti į nuotraukose nurodytas vietas. Atlikę visas užduotis, suradę ieškomus objektus ir susipažinę su Kėdainių senamiesčiu, vykome į chemijos gamyklą AB ,,Lifosa“. Apžiūrėjome trąšų sandėlį, aplankėme garsiuosius Lifosos kalnus.

Po pietų mokykloje dirbome grupėse. Turėjome sukurti savo produktą ir pristatyti komisijai (mokytojams). Jie išrinko vieną komandą, kuri išradingiausiai atliko pateiktą užduotį.

Vakare aptarėme dienos veiklas. Laikas prabėgo nepastebimai, bet džiaugėmės, kad pavyko pažinti vieniems kitus ir pasiekti projekto organizatorių iškeltų tikslų.

PAŽINTIS SU KAUNU PASKATINO SUSIMĄSTYTI EPIE EKOLOGIJĄ

Ketvirtadienį projekto „Atsigręžkim į gamtą dėl darnios ateities“ dalyviai buvo suplanavę viešnagę Kaune, todėl keltis teko gana anksti. Kaunas pasitiko gražiai nurausvintomis klevų viršūnėmis ir privertė atidžiau dairytis. Nepaprastai gražia rudens gamta svečiai grožėjosi vaikštinėdami po Kauno senamiestį ir Nemuno pakrantėmis.

Įdienojus projekto organizatoriai pakvietė nuvykti į AB ,,Kauno energija“. Projektas vadinasi „Atsigręžkim į gamtą dėl darnios ateities“, todėl mokiniai su mokytojais susipažino su elektros energiją gaminančios ir šilumą Kauno, Kauno rajono bei Jurbarko miesto gyventojams bei organizacijoms tiekiančios įmonės veikla. Smagu buvo pasimatuoti darbu

Antrojo susitikimo Danijoje 2019 m. gegužės mėn. akimirkos:

Trečiojo susitikimo Latvijoje 2019 m. rugsėjo-spalio mėn. akimirkos:

PROJEKTAS „ATGAL Į GAMTĄ DĖL DARNIOS ATEITIES“ TĘSIA SAVO VEIKLAS LATVIJOJE

Pirmoji diena buvo skirta susipažinimui. Visi partneriai (latviai, švedai, danai ir lietuviai) žaidė susipažinimo žaidimus, per kuriuos išsiaiškino draugų pomėgius, silpnybes ir ateities planus. Latvių kolegos savo draugams suorganizavo ir orientacinį žaidimą po Uozuolniekų mokyklą.

Po pietų veiklos persikėlė į Rygos senamiestį. Teko atlikti užduotis pagal pateiktą planą ir ieškoti lankytinų objektų.

Vakarą praleidome „Riga plazza“ centre.

PROJEKTO DALYVIAI TERVETĖS NACIONALINIAME PARKE DŽIAUGIASI AUKSINIU RUDENIU

Antrąją projekto dieną veiklos buvo vykdomos Tervetės nacionaliniame gamtos parke. Pirmiausiai gidė visus supažindino su parko augmenija ir gyvūnija, o edukacinių veiklų metu vaikai teorines žinias įgyvendino praktiškai.

Po pikniko įkopėm į apžvalgos bokštą ir pasigrožėjome Jelgavos apylinkėmis.

Dienos pabaigoje šeimininkai latviai rūpinosi savo svečiais: aprodė smėlio skulptūras, visi kartu aplankėme muziejų ir Jelgavos rūmus.

PROJEKTO DALYVIAI SODINA MIŠKĄ 

Trečią projekto dieną  pirmoji rytinė veikla vyko netoli Jelgavos esančiame miške. Išklausę girininko paskaitos apie medžius, jų atsodinimą, miško valymą, buvome suskirstyti į grupes ir patys bandėme pasodinti pušų sodinukus.

Grįžę į mokyklą kiekviena komanda pristatėme savo šalies namų darbus, kuriuose pateikėme informaciją apie miškus, nacionalinius parkus ir tokiu būdu reprezentavome šalį.

Toliau vyko grupinis darbas – protmūšis apie miškus.

Vakarą linksmai praleidome žaisdami boulingą.

PROJEKTO DALYVIAI ATSISVEIKINO IKI 2020 M. VASARIO MĖNESIO

Paskutinė projekto Latvijoje diena buvo kūrybinga, darbinga ir pilna įspūdžių. Ryte atlikome du grupinius darbus: kūrėme elgesio miške taisykles, išsakėme savo nuomonę apie medžių svarbą bei sukūrėme skaidres, kuriose buvo palyginta Švedijos, Latvijos, Lietuvos ir Danijos gyvūnija ir augmenija.

Po pietų veiklos persikėlė į mokyklos kiemą – sodinome šermukšnį kaip bendrystės simbolį ir lietuvišką ąžuolą – lietuvių dovaną latvių kolegoms.

Atsisveikinimo vakaras neprailgo. Latviai padėkojo mokytojams, apdovanojo labiausiai į projektą įsitraukusius mokinius, pakvietė pasivaišinti ir linksmai praleisti vakarą.

Draugus palikome su ašaromis akyse, bet su didele viltimi juos dar kartą išvysti vasario mėnesį Švedijoje.

Ketvirtojo susitikimo Švedijoje 2020 m. vasario mėn. akimirkos:

KALBINUKAI LANKOSI LAPLANDIJOJE

Vasario 23–28 dienomis grupė Kalbų mokyklos mokinių su projektų vadove Ieva ir mokytoja Laimute dalyvauja  projekto „Atsigręžkim į gamtą dėl darnios ateities“ partnerių susitikime Švedijoje.

Pirmąją projekto dieną visi dalyviai (danai, švedai, latviai ir lietuviai) susitiko mokykloje: džiaugėsi vieni kitais, kūrė dainas, bendravo, pristatė namų darbus. Dienos pabaigoje jaukiai leido vakarą prie laužo ir smagiai čiužinėjo nuo kalnelio.

Dalinamės pirmosios dienos akimirkomis iš Švedijos Laplandijos, kur karaliauja žiema – sniego net iki palangių…

Antroji projekto dalyvių diena buvo intensyvi ir turininga.

Pirmoje dienos pusėje lankėmės Arvidsjaur elektrinėje, projektavome savo namus skaitmeninėje erdvėje.

Po pietų pradėjome įgyvendinti savo projektus. Mūsų projektų tikslas – parengti draugiško aplinkai namo maketą.

Dalinamės šios dienos akimirkomis.

Trečioji projekto diena – ekstremalių išbandymų diena. Ryte spaudė 22 laipsnių šaltis, o šią dieną beveik visos veiklos buvo suplanuotos lauke. Tad mintis, kad 8 valandas teks leisti mums neįprastame šaltyje, neramino. Tačiau šalčio net nepajutome, nes žiemos veiklos keitė vieną kitą.

Pirmoje dienos pusėje aplankėme samių gyventojus, susipažinome su jų kultūra ir namais, dalyvavome orientaciniame žaidime. Po pietų išbandėme lygumų slides, ledo ritulį ir linksmai leidomės nuo kalnelių. Vakare visi vakarojome vieno švedo, projekto dalyvio, kavinėje.

Dieną pabaigėme, grožėdamiesi unikaliu reiškiniu – dangų žaliai nuspalvinusia didžiule šiaurės pašvaiste. Nenusakomas žodžiais grožis ir emocijos…

Ketvirtąją projekto dieną užbaigėme ir pristatėme savo projektuotus namus. Žaidėme įvairius komunikavimo žaidimus.

Dieną baigėme atsisveikinimo vakaru, kurio metu linksmai, įdomiai ir draugiškai bendravome, dalinomės viso susitikimo įspūdžiais ir akimirkomis.

—————————————————————————————————————————————

   

Norplus Junior projektas „Kokybė, kūrybiškumas ir inovacijos švietime: skaitmeniniai gramatikos pratimai“ NPJR-2017/10076

TRUKMĖ  2018-2019 m.

Projekto koordinatoriai – Dalane Videregaende  Skole/ Dalane Upper Secondary School, Norvegija.

Projekto partneriai – Uddevalla Gymnasieskola, Uddevalla Gymnasium, Švedija; Kedainiai Language School, Lietuva (Kėdainių kalbų mokykla).

Pagrindinis projekto tikslas – metodinės priemonės  sukūrimas „Skaitmeniniai gramatikos pratimai”.

Projekto darbo grupė: Aida Bilinskienė, direktorė; Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė, mokytoja; Aistė Komisoraitienė, mokytoja; Agnė Milašienė, mokytoja; Asta Gasparavičiūtė, mokytoja.

Pirmojo susitikimo Norvegijoje 2018 m. balandžio mėn. akimirkos:

VIEŠNAGĖ NORVEGIJOJE

Balandžio 16–19 dienomis mokytojos Ieva, Asta ir Aistė dalyvavo „Nordplus“ projekto „Kokybė, kūrybiškumas ir inovacijos švietime: skaitmeniniai gramatikos pratimai“ pirmajame susitikime Norvegijoje Egersunde.

Projekto dalyviai iš Lietuvos, Švedijos ir Norvegijos susipažino, pristatė savo mokyklas ir aptarė susitikimo veiklas. Anglistai akcentavo, kad susiduria su problema iš gausybės medžiagos surasti ir išrinkti kokybiškas priemones kalbai mokyti, turimoms žinioms pagilinti. Anglų ir vokiečių kalbų mokytojai sutarė parengti gramatikos pratimų, svetainių nuorodas kūrybiškam ir kokybiškam šių kalbų mokymui, sukuriant atskirą interneto svetainę.

Mokytojai džiaugėsi galimybe pasikeisti savo patirtimi mokant tų pačių dalykų: laikų, pagalbinių veiksmažodžių, artikelių vartojimo, žodžių tvarkos.

Kitas projekto partnerių susitikimas vyks Kėdainiuose šių metų rudenį.

 

Antrojo susitikimo Lietuvoje 2018 m. spalio mėn. akimirkos:

NORDPLUS JUNIOR PROJEKTAS ĮGAVO PAGREITĮ

Spalio 1–3 dienomis Kalbų mokykloje intensyviai dirbo Nordplus projekto „Kokybė, kūrybiškumas ir inovacijos švietime: skaitmeniniai gramatikos pratimai“ dalyviai iš Norvegijos, Švedijos ir šeimininkai, Kalbų mokyklos mokytojai.

Projekto dalyviai pasidalino įžvalgomis apie tai, ką pavyko nuveikti po pirmojo susitikimo. Toliau kūrė skaitmeninius gramatikos pratimus anglų ir vokiečių kalbomis, naudodami mokomųjų žaidimų ir testų programas kahoot ir socrative. Dalyviai taip pat rengė vaizdo instrukcijas tam tikroms gramatinėms kategorijoms. Projekto koordinatorius norvegas Rieko van Silfhout pasiūlė pabandyti kurti komiksus anglų ir vokiečių kalbų gramatikai mokyti. Projekto dalyviai sukurtus komiksus išbandys savo mokyklose, mokydami mokinius vokiečių ir anglų kalbų.

Viso projekto  rezultatai bus susumuoti ir aptarti Švedijos Geteborgo mokykloje kitų metų balandy. Esant galimybei, sukurti gramatikos pratimai bus išleisti interaktyvia mokomąja priemone. Tikimės, kad mokiniai turės galimybes aiškiau ir vaizdžiau mokytis užsienio kalbų gramatikos.

Trečiojo susitikimo Švedijoje 2019 m. balandžio mėn. akimirkos:

TOBULINDAMI KVALIFIKACIJĄ, MOKYTOJAI PARENGĖ MOKYMO PRIEMONĘ

Per mokinių pavasario atostogas keturios Kalbų mokyklos mokytojos: Asta, Aistė, Agnė, Ieva, dalyvavo baigiamajame tarptautinio Nordplus Junior “Digital Grammar Exercises” projekto partnerių susitikime Švedijoje.

Susitikimo metu buvo pristatyti mokytojų sukurti anglų ir vokiečių kalbų gramatikos pratimai. Teorinė ir praktinė gramatikos medžiaga bus patalpinta internetinėje erdvėje – svetainėje. Sukurta svetainė naudinga tuo, kad joje kalbų mokytojai ras susistemintą teorinę medžiagą, naudingas nuorodas į elektroninėje erdvėje jau esamus pratimus, vaizdo medžiagą ir anglų bei vokiečių kalbų pratimus, sukurtus Kalbų mokyklos mokytojų, naudojant Kahoot, Socrative, Prezis, Quizzes, Learningapps, Jeopardy, Playfactile ir kitas programas.

—————————————————————————————————————————————

    

Nordplus Junior mobilumo projektas „Veiklus jaunimas priima iššūkius“ NR. NPJR-2015/10071

TRUKMĖ  2015-2017 m.

Projekto koordinatoriai – Kėdainių kalbų mokykla.

Projekto partneriai – Fridhemnskolan, Švedija; Ozolniekų vidurinė mokykla, Latvija; Sanaartornermik Illiniarfik vidurinė mokykla, Grenlandija.

Projekto tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi, partnerinių mokyklų vaikams leisti patirti Latvijos, Grenlandijos, Švedijos paauglio gyvenimą. Analizuoti, lyginti paauglio laisvalaikio praleidimo formas, šalių ekonomiką, ekologiją, kultūrą, muziką t.t.

Projekto metu Kalbų mokyklos mokiniai aplankė Latviją, Grenlandiją ir Švediją.

Projekto darbo grupė: Aida Bilinskienė, direktorė; Agnė Milašienė, mokytoja; Gražina Biržietienė, mokytoja; Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė, mokytoja; Aistė Komisoraitienė, mokytoja; Aurelija Bagušienė, buhalterė.

Mes esame Facebook‘e  https://www.facebook.com/groups/908613559227257/.

Projekte dalyvavusių mokinių sąrašas: Aurelija Armanavičiūtė, Evelina Ašakaitė, Ugnė Grigaitytė, Fausta Gužauskaitė, Lukas Kairys, Greta Kochanauskaitė, Saulė Leikutė, Eitvilė Mickevičiūtė, Gedmantė Mickevičiūtė, Enrika Pakštytė, Radvilė Rušaitė, Miglė Stogevičiūtė, Urtė Šantaraitė, Aistė Vainauskaitė, Emilija Vilčinskaitė, Smiltis Žilinskas.

Pirmojo susitikimo Švedijoje 2016 m. sausio mėn. akimirkos:

PIRMASIS KALBINUKŲ TARPTAUTINIS PROJEKTAS

Kėdainių kalbų mokykla džiaugiasi atsiradusia galimybe teikti Šiaurės Ministrų Tarybai paraiškas „Nordplus“ programos projektams finansuoti. Pirmą kartą mokyklos istorijoje šiai institucijai parengta ir pateikta paraiška „Youth working in different challenging adventures“, skirta 14–16 metų jaunuoliams, gavo finansavimą. Projekto dalyviai iš Kėdainių, Latvijos, Švedijos ir Grenlandijos mokyklų vyks vieni pas kitus, gyvens šeimose, bendraus anglų kalba, susipažins su šalių kultūra ir tradicijomis, ieškos kultūrinių skirtumų ir panašumų, diskutuos ekonomikos temomis (pvz., kiekvienos šalies paauglio dienpinigiai, kam ir kaip jaunuoliai išleidžia 10 Eur per dieną ir pan.).

Pirmasis projekto dalyvių susitikimas vyko sausio pabaigoje Švedijos miestelyje Arvidsjaure. Į šį susitikimą vyko 11 Kalbų mokyklos formalųjį švietimą papildančios kalbų mokymo programos mokinių. Juos lydėjo projektų vadovė Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė ir mokyklos direktorė Aida Bilinskienė. Pirmąją projekto dieną dalyviai susipažino, sužinojo vieni kitų pomėgius, suskirstyti į grupeles kūrė bendrus nacionalinius plakatus ir juos pristatė draugams.

Antroji diena buvo skirta aktyvioms veikloms: ledo ritulio „kovai“ čiuožykloje, apžvalginei ekskursija pėsčiomis po miestelį, žiemos pramogoms ant kalno: slidinėjimui, kopimui į viršukalnę ir leidimuisi žemyn čiužinukais. Šią dieną baigėme kalno papėdėje, kepdami dešreles ir patys pasigamindami gardų sumuštinį.

Dar viena diena buvo skirta informatyviai ir įdomiai veiklai: kiekvienos šalies komandos pristatė savo šalį ir mokyklą, suburtos komandos diskutavo ir parengė bendrą pristatymą apie kiekvienos šalies nacionalinį maistą, tradicijas, laisvalaikį, mokyklines atostogas, populiariausias sporto šakas ir pan. Per šią veiklą dalyviai ne tik sužinojo apie vieni kitų šalis, bet ir dalijosi įgūdžiais, dirbdami įvairiomis kompiuterinėmis programomis. Po atsisveikinimo vakarienės visi linksminosi akimirksniu suorganizuotoje diskotekoje, kurioje ugningoji makarena užkariavo kiekvieno širdį ir kūną.

Beveik visi kalbinukai sakė, kad tos kelios dienos, praleistos kitoje šalyje, kitoje šeimoje ir be tėvų, buvo vienos įsimintiniausių jų gyvenime. Pasak jų, laikas, praleistas švedų šeimose, bendraujant anglų kalba, prilygsta 1 mėnesiui mokykloje Lietuvoje… Nauji draugai, bendravimas anglų kalba, smagios ir aktyvios žiemos pramogos (pasivažinėjimas ant ežero sniego motociklu, čiužinėjimas vakare), bendra ir įdomi veikla paskatino kiekvieną projekto dalyvį gilinti kalbų žinias, domėtis savo šalimi ir laukti kitų susitikimų.

Kitas projekto dalyvių susitikimas vyks Lietuvoje, Kėdainių kalbų mokykloje, gegužės 9–13 dienomis. Kėdainius aplankys 30 mokinių ir 6 mokytojai iš Grenlandijos, Latvijos ir Švedijos.

     

Antrojo susitikimo Lietuvoje 2016 m. gegužės mėn. akimirkos:

VEIKLUS JAUNIMAS PRIIMA IŠŠŪKIUS”!

Tokio pavadinimo Nordplus Junior projekte dalyvauja Kalbų mokyklos mokiniai. Projekto dalyviai, 14–17 metų jaunuoliai, iš Latvijos, Grenlandijos, Švedijos ir Lietuvos 5 dienas dalyvavo Kalbų mokyklos pasiūlytose įvairiose aktyviose veiklose. Susitikimo Lietuvoje metu buvo gvildenama ekonomikos tema.

Jaunimas susipažinęs su AB „Lifosa“ veikla, procesais ir pabuvojęs „kalnuose“, turėjo parengti „verslo planą“, kam būtų galima panaudoti sukauptą didelį kiekį fosfogipso. Be slidinėjimo, rogučių, riedlenčių trasų, projekto dalyviai siūlė padėti vargingoms Afrikos šalims ir nutiesti kelius. Taip pat kiekvienos šalies atstovai pristatė atliktą namų darbą – prekės, paslaugos, daikto ar priemonės filmuotą reklamą. Turbūt net neįsivaizduojate, kaip plačiai gali būti pritaikomas plastikinis vienkartinis puodelis?!

Projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Trakais. Čia ne tik susipažino su senąja Lietuvos sostine, bet ir dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu sužinojo daug įdomių faktų apie gruzinų istoriją, papročius, tradicijas ir skanavo jų nacionalinių patiekalų: charčio sriubos, kebabo, chinkalio.

Visų šalių jaunuoliai projekto metu dar turėjo „tapti“ vadybininkais ir suorganizuoti virtualų muzikos festivalį už 20 000 Eur. Jaunimas, suskirstytas į grupeles, turėjo numatyti festivalio vietą, laiką, dalyvaujančias grupes/dainininkus, paskaičiuoti bilietų, maitinimo, apgyvendinimo ir kitas išlaidas. Pasirodo, kad jaunimas už tokią sumą gali surengti įspūdingą renginį ir gauti pelno…

Istorinė ir aktyvi užduotis kalbinukus ir svečius įtraukė į orientacinį žaidimą, kurio tikslas buvo supažindinti su Kėdainių senamiesčiu. Žaidimas buvo suskirstytas į kelis etapus: informacijos rinkimą, užduoties vykdymą, pristatymą. Kiekvienai grupei buvo skirtos 3 skirtingos užduotys: reikėjo surasti nurodytą senamiesčio gatvelę, toje gatvelėje rasti ir nufotografuoti konkrečius objektus. Taip pat orientacininkai turėjo surasti statinius, kurie yra panašūs į objektus, pavaizduotus ant eurų banknotų. Emocijų ir geros nuotaikos, ieškant ir pristatant netrūko!

Jaunimas turėjo galimybę patirti, kaip svarbu gebėti savo mintis, argumentus, pasiūlymus perteikti ne tik gimtąja, bet ir užsienio, šiuo atveju, anglų kalba. Pasak projekte dalyvavusių kalbinukų, 5 dienos su kitų šalių bendraamžiais prilygsta mėnesio anglų kalbos praktikos pamokoms.

Į kitą projekto dalyvių susitikimą rudenį Grenlandijoje vyks 9 kalbinukai ir 2 lydintys mokytojai.

   

Trečiojo susitikimo Grenlandijoje 2016 m. spalio mėn. akimirkos:

KELIONĖ Į EGZOTINĘ GRENLANDIJĄ PASKATINO Į PASAULĮ ŽVELGTI KITAIP

 

Pirmadienį, spalio 10 d., Kalbų mokyklos mokinės: Eitvilė, Gedmantė, Radvilė, Miglė, Fausta, Ugnė, Evelina, Emilija ir Urtė, draugams ir mokytojams pristatė projekto Nordplus Junior “YTCA” veiklas, kurias įgyvendino Grenlandijoje rugsėjo 16-26 dienomis. Į projekto susitikimą šios 9 Kalbų mokyklos mokinės vyko kartu su Kalbų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, lietuvių kalbos mokytoja-eksperte Dalia Kasteckaite ir anglų kalbos mokytoja metodininke Izolina Kriščiūniene.

Kalbų mokyklos mokinės Miglės Stogevičiūtės įspūdžiai iš Grenlandijos:

„Buvo be galo įdomu! Pirmą kartą skridau taip toli, pirmą kartą buvau užsienyje taip ilgai, pirmą kartą mačiau Šiaurės pašvaistę, ragavau banginio mėsos ir gyvenau kaip niekad savarankiškai. Susidraugavau su daugybe grenlandų ir švedų, bendravau su jau pažįstamais latviukais ir grenlandėmis, kurios gyveno pas mane Lietuvoje, ir per tas 10 dienų buvau labai laiminga. Pailsėjau nuo interneto (kitos išeities neturėjau), gavau progą apsirengti tradiciniais grenlandų drabužiais ir visą savaitę bendrauti angliškai. Man labai patiko miestelis ir patys žmonės, nors ir nelabai organizuoti, bet labai draugiški. Taip pat man labai patiko mokykla – jos interjeras, patalpos, atmosfera. Dalyvaudama veiklose šiek tiek sužinojau filmo kūrimo ir redagavimo paslapčių bei gan daug apie Sisimiuto bei Lietuvos vandens sistemą.

Grenlandija man paliko labai didelį ir gerą įspūdį, ir labai norėčiau dar kartą ją aplankyti. O šio projekto dėka, jei kada dar ir teks lankytis tam krašte, turėsiu nemažai pažįstamų ir priimti pasiruošusią Anes šeimą. Jei galėčiau, visą šią kelionę dar ne kartą pakartočiau.“

Visos Grenlandiją aplankiusios mokinės pritaria Miglės mintims ir dėkoja projektų koordinatorei Ievai Brazauskaitei Zubavičienei ir mokyklos vadovams už suteiktą galimybę pamatyti pasaulį, patobulinti anglų kalbos žinias ir bendravimo įgūdžius bei aplankyti egzotines šalis.

   

Ketvirtojo susitikimo Latvijoje 2017 m. vasario-kovo mėn. akimirkos:

AKTYVI IR SĖKMINGA PROJEKTINĖ VEIKLA

XXI amžiuje vis labiau išryškėja kiekvienos mokyklos siekis tapti tarptautiškumo strategiją plėtojančia institucija: ieškoma partnerių bendrai mokinių ir mokytojų veiklai kitose šalyse, tobulinamos mokytojų kompetencijos tarptautinėje plotmėje. Kėdainių kalbų mokykla džiaugiasi galėdama įsilieti į tarptautinius Švietimo mainų paramos fondo inicijuojamus projektus (Erasmus+, Nordplus) ir tarptautinę veiklą laiko vienu iš prioritetų.

2016 m. kartu su kolegomis iš Latvijos, Portugalijos ir Anglijos baigėme įgyvendinti Erasmus+ projektą „Z kartos kalbų mokymas“, kurio metu minėtų šalių mokytojai dalijosi įvairių kalbų mokymo metodų taikymo patirtimi, sėmėsi žinių vieni iš kitų, rengė bendras metodikas, mokant anglų kalbos įvairaus amžiaus mokinius. Šio tarptautinio projekto biudžetą sudarė 11 015 Eur.

Kitas, baigiamas įgyvendinti tarptautinis projektas, buvo skirtas mokiniams. 14–17 metų jaunuoliai iš Latvijos, Švedijos, Grenlandijos ir Lietuvos dalyvavo projekte „Veiklus jaunimas priima iššūkius“, kurio tikslas – partnerinių mokyklų mokiniams leisti „patirti“ kiekvienos šalies paauglio gyvenimą: paanalizuoti, palyginti paauglio laisvalaikio praleidimo formas, šalių ekonomiką, ekologiją, kultūrą, muziką ir pan. Šio projekto biudžetą sudarė 130 560 Eur, jame dalyvavo 32 Kalbų mokyklos programų mokiniai ir apie 80 minėtų šalių paauglių. Pirmajame susitikime Švedijoje mokiniai susipažino, atliko įvairias užduotis, skirtas bendravimui ir bendradarbiavimui, džiaugėsi žiemos pramogomis. Lietuvoje gvildeno ekonomikos temą, bandydami suorganizuoti virtualų muzikos festivalį ar pasiūlyti fosfogipso panaudojimo idėjų. Egzotinėje Grenlandijoje mokiniai vykdė įvairias užduotis, susijusias su ekologija. Paskutiniame projekto dalyvių susitikime Latvijoje projekto paaugliai bandė įsivaizduoti Europos pilietį po keliasdešimt metų, dainavo dainas kitų šalių kalbomis…

Džiugu, kad tiek patys projekto dalyviai, tiek jų tėveliai tvirtai įsitikinę, kad tarptautinė projektinė veikla duoda didelę pridėtinę vertę. Keletas jų įspūdžių.

Projekto dalyvė Miglė Stogevičiūtė, dalyvavusi veiklose Švedijoje, Grenlandijoje ir Lietuvoje:

,,Buvo be galo įdomu! Pirmą kartą skridau taip toli, pirmą kartą buvau užsienyje taip ilgai, pirmą kartą mačiau Šiaurės pašvaistę, ragavau banginio mėsos ir gyvenau kaip niekad savarankiškai. Susidraugavau su daugybe grenlandų ir švedų. Pailsėjau nuo interneto (kitos išeities neturėjau), gavau progą apsirengti tradiciniais grenlandų drabužiais ir visą savaitę bendrauti angliškai. Dalyvaudama veiklose sužinojau filmo kūrimo ir redagavimo paslapčių bei apie Grenlandijos ir Lietuvos vandens sistemą.“

Projekto dalyvė Urtė Šantaraitė, dalyvavusi veiklose Lietuvoje, Grenlandijoje ir Latvijoje:

,,Labiausiai patiko laikas, praleistas mokyklose, nes artimiau susipažinau su mokiniais iš kitų šalių ir daugiau sužinojau apie tų šalių, kuriose jie gyvena, privalumus. Projektas suteikė man didesnio pasitikėjimo savimi, supratau, kad ir be šeimos galiu keliauti ir patirti neįkainojamų įspūdžių. Net nesvajojau, kad kada nors aplankysiu tokią šaltą ir tolimą Grenlandiją.“

Projekto dalyvės Saulės, dalyvavusios veiklose Švedijoje, Lietuvoje ir Latvijoje, tėtis Nerijus Leikus:

,,Dukra jaučiasi „laisviau“, kai reikia kalbėti angliškai, praturtėjo jos žodynas; labiau susidraugavo su Kalbų mokyklą lankančiais mokiniais, įsigijo draugų Latvijoje, Švedijoje (planuoja vėl savo iniciatyva susitikti), o tai plečia tarpkultūrinį bendravimą, kurio taip trūksta mums, lietuviams, ypač mokiniams. Mums, tėvams, dukros anglų kalbos lavinimas, kelionės beveik nekainavo, o tai irgi labai džiugina…“

Projekto dalyvių Eitvilės ir Gedmantės, dalyvavusių visose veiklose, mama Linalda Mickevičienė:

,,Džiaugiuosi, kad Kalbų mokyklos mokytojai parengė šį projektą ir į jį įtraukė Kalbų mokyklos mokinius. Kalbinukams projektas suteikė ne tik galimybę tobulinti anglų kalbą, bet ir pakeliauti po kitas šalis, pažinti kitų tautų kultūrą ir buitį, smagiai praleisti laiką bendraamžių būryje. Projektas – puiki gyvenimo mokykla: jis išmokė orientuotis įvairiose situacijose ir priimti savarankiškus sprendimus“.

Mokyklos bendruomenė neabejoja projekto nauda mokiniams, kadangi bendraudami ir bendradarbiaudami su tarptautiniais partneriais mokiniai įgyja naujų, įvairiapusių kompetencijų platesniame sociokultūriniame kontekste, patobulina esamus kalbinius gebėjimus, plėtoja asmenines kompetencijas, ir tai jį motyvuoja siekti savo tikslų. Džiaugiamės įvykdytais pirmaisiais tarptautiniais projektais ir tikimės, kad užsimezgę bendradarbiavimo saitai leis parengti ne vieną įdomų ir patrauklų projektą.