Naujienos
INTERAKTYVIOJE PARODOJE APIE GIMTĄJĄ KALBĄ APSILANKIUS
- 6 balandžio, 2017
- Paskelbė: Aida Bilinskienė
- Kategorija: Mūsų naujienos

Kiek pasaulyje kalbų? Kuriomis kalbomis kalba daugiausia žmonių? O kokie lietuviški žodžiai yra pasklidę po Europą ir kokius svetimžodžius yra pasiskolinę lietuviai? Tie ir daug kitų klausimų kyla Kėdainių Daukšos bibliotekoje aplankius interaktyvią Lietuvių kalbos instituto darbuotojų atvežtą parodą.
Mokytoja Dalia Kasteckaitė su Kalbų mokyklos 6-7 klasių mokiniais parodoje sužinojo daugybę dar negirdėtų dalykų apie kalbą, kuria kasdien kalbame namuose, mokykloje, gatvėje.
Mokiniai susipažino su Indoeuropiečių šeimos kalbų medžiais, išsiaiškino, iš kur kilusios lietuviškame raidyne esančios raidės su nosinėmis, su varnelėmis. Pasirodo, raidė ė yra sugalvota paties Danieliaus Kleino, pirmosios lietuviškos gramatikos lotynų kalba autoriaus. Mokiniai kiekvieną patikusią raidę su jos gimimo istorija galėjo atsispausti ant lapelio ir pasilikti atminimui.
Ir vaikinai, ir merginos susidomėję apžiūrėjo ir kitą bibliotekoje esančią parodą „Taktilinės knygos“, skirtą žmonėms su regėjimo negalia. Parodoje eksponuojami puikūs albumai su Brailio rašto pavyzdžiais, knygelės iš veltinio, nereginčių vaikų rankomis sukurtos pasakų knygelės ir pan. Kalbų mokyklos mokiniai patys pabandė užsimerkti ir perskaityti informaciją, užkoduotą šiuose darbuose. Užduotis pasirodė ne iš lengvųjų…
Lietuvių kalbos pamoka bibliotekoje buvo ne tokia, kaip visos, bet paliko nepamirštamų akimirkų ir paskatino pagalvoti apie neišnaudotas galimybes.