Naujienos
Kėdainių kalbų mokyklos metraštis – naujas puslapis bibliotekos kraštotyros fonde
- 26 vasario, 2025
- Paskelbė: Jorūnė
- Kategorija: Mūsų naujienos

Nuo pirmųjų savo įkūrimo dienų kauptas mokyklos metraštis šiandien (2025-02-26) perduotas Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešajai bibliotekai. Jis praturtins kruopščiai renkamą ir saugomą kraštotyros fondą bei suteiks naujų žinių ir įžvalgų tyrinėjantiems krašto unikalumą.
Kalbų mokyklos direktorė Aida Bilinskienė ir ūkvedys Tomas Salys į Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešąją biblioteką atgabeno ir Bibliografijos ir informacijos skyriui perdavė 13 segtuvų kruopščiai sukrautų dokumentų, albumų su nuotraukomis ir senų straipsnių iškarpų apie Kalbų mokyklą.
Spartėjant skaitmenizacijai vyksta pokyčiai visose srityse ir atsiranda nauji sprendimai. Mokyklos bendruomenė vis svarstė ar bereikia tęsti tradicinę mokyklos istorijos kaupimo formą – fiziškai renkamą ir kaupiamą metraštį.
,,Jau daugiau kaip penkerius metus mūsų mokyklos gyvenimo faktus, svarbius įvykius bei pokyčius dokumentuojame skaitmeniniame mokyklos metraštyje, kuriuo visi įpratome greitai ir patogiai naudotis“, – sako Kalbų mokyklos direktorė A. Bilinskienė.
Pradėjus informaciją apie svarbiausius įvykius dalytis mokyklos tinklalapyje atsisakyta dubliuoti informaciją, tačiau mokykloje sukaupta medžiaga ir joje atsispindintys faktai yra ne tik Kalbų mokyklos, bet ir viso mūsų krašto istorija bei švietimo raidos metraštis, todėl nuspręsta juo pasidalyti plačiau: su visais rajono gyvenimu ir istorija besidominčiais žmonėmis.

Kaip sako mokyklos metraštį priėmusi Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja Virginija Rakevičė, kraštotyros darbas – viena svarbiausių Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos veiklos sričių, kurios pagrindas – informacijos, dokumentų apie Kėdainių kraštą rinkimas, saugojimas ir pateikimas visuomenei. Jis leidžia atrasti ir suprasti, kuo unikalūs kiekvienoje srityje esame ir kaip išsiskiriame iš kitų.
Bibliografijos ir informacijos skyrius kaupia visą Kėdainių krašto dokumentinį paveldą, jį saugo, skleidžia ir viešina, rengia spaudinių ir virtualias parodas, renginius, rūpinasi kraštotyrinės informacijos viešinimu bibliotekos svetainėje ir feisbuke. Kraštotyros fondas – tai atskira bibliotekos fondo dalis, saugoma Bibliografijos ir informacijos skyriuje. Jame kaupiami, sisteminami ir saugomi dokumentai apie visas rajono veiklos sritis, todėl Kalbų mokyklos dokumentai bus kruopščiai peržiūrėti, profesionaliai susisteminti ir papildys fondą. Bibliotekoje veikia ir Kraštotyros skaitykla.
Kėdainių kalbų mokykla – kompetencija, kūrybiškumu bei pagarba asmenybei savo veiklą grindžianti neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo kalbų mokymo programas vykdanti mokykla. Inovatyvi mokykla rajone įkurta ir veikia nuo 1991 metų rugsėjo 1-osios dienos. Tai vienintelė tokio tipo Kėdainių rajono savivaldybės įkurta neformaliojo ugdymo įstaiga šalyje. Jos idėja, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, kilo trims anglų kalbos mokytojoms Virgilijai Bobinienei, Mildai Marijai Bernadišienei ir Gražinai Biržietienei. Šiuo metu dirba 12 mokytojų, mokosi daugiau kaip 600 mokinių. Nuo 2013 metų sausio mokykla įsikėlė į jai skirtas patalpas Pirmūnų gatvėje, kuriose nuolat kuria savitas mokymosi aplinkas. 2024 metais mokykloje duris atvėrė dar viena labai moderni mokymosi ir bendravimo erdvė ,,Pasaulio kultūrų virtuvė“, kuri paskatino mokytojus naujai žvelgti į ugdymo procesą ir ieškoti vis kūrybiškesnių sprendimų ugdant daugybę įgūdžių vienu metu. Sukurtos kelios autorinės edukacinės programos, kurias gali išmėginti visi rajono mokiniai.