eTwinning

TARPTAUTINIO EDUKCINIO E-TWINNING PROJEKTO „KALĖDŲ SVEIKINIMAI APLINK EUROPĄ/CHRISTMAS GREETINGS AROUND EUROPE “ ATVIRUKŲ PARODA

 2016 m. lapkričio-gruodžio mėnesiais programų „Aš kalbų pasaulyje 3/4“ ir „Anglų kalba angliškai kalbantiems (AKAK)“ programų mokiniai dalyvavo tarptautiniame E-twinning projekte KALĖDŲ SVEIKINIMAI APLINK EUROPĄ/CHRISTMAS GREETINGS AROUND EUROPE.

Projekte dalyvavo 15 partnerinių mokyklų iš įvairių Europos šalių (Lenkijos, Ispanijos, Italijos, Graikijos, Rumunijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Čekijos). Pagrindinė projekto mintis buvo parengti po vieną sveikinimą anglų kalba ir išsiųsti kiekvienai mokyklai partnerei.

Kėdainių kalbų mokyklos mokiniai nuoširdžiai dirbo keletą savaičių, išsiuntė sveikinimus draugams ir sulaukė bendraamžių Kalėdinių sveikinimų iš šalių partnerių.

Projekto dalyviai, rengdami atvirukus, rašydami sveikinimus tobulino anglų kalbą, taikė ją praktiškai. Ypatingai daug teigiamų emocijų patyrė atplėšdami vokus ir skaitydami užsienio draugų sveikinimus.

Norėdami perteikti gerąsias emocijas dalinamės sveikinimais iš Europos ir prisidedame prie jų.

VELYKINĖ DOVANA MOKYKLAI – PROJEKTO PARTNERIŲ SUKURTI ATVIRUKAI

Neformaliojo švietimo programų „Aš kalbų pasaulyje“ ir „Anglų kalba angliškai kalbantiems“ trečiokai ir ketvirtokai, vadovaujami anglų kalbos vyr. mokytojos Ievos Brazauskaitės-Zubavičienės, dalyvauja jau antrame tarptautiniame eTwinning projekte „A school reads, a school changes“.

Šio projekto tikslas – skatinti skaityti ir ugdyti kalbines mokinių kompetencijas.

Uždaviniai: skatinti mokinius domėtis savo šalies literatūra, ugdyti toleranciją kitoms kultūroms, tobulinti emocinį intelektą ir kūrybiškumą.

Projekte dalyvaujančių mokyklų trečių klasių mokiniai rengia Velykinius sveikinimo atvirukus anglų kalba ir siunčia mokykloms partnerėms. Kalbinukai piešia atvirukus, rašo sveikinimus draugams ir taip tobulina anglų kalbos žinias.

Kita veikla – laiško anglų kalba rašymas naujajam draugui iš kitos šalies. Ji skirta mokykloje besimokantiems ketvirtokams.

Trečioji veikla – lietuvių liaudies pasakos vertimas į anglų kalbą ir pristatymas partneriams iš kitų šalių. Ši veikla patikėta programos „Anglų kalba angliškai kalbantiems“ mokiniams.

Įsijautę į siūlomas veiklas mokiniai stengiasi rašyti tvarkingai ir be klaidų, neslepia jaudulio ir vis klausinėja, kada ateis atsakymas iš naujojo draugo. Tokia praktinė užduotis vaikams pirmoji, todėl jiems kilo begalė klausimų, buvo įdomu sužinoti, ar laišką atrašys mergaitė ar berniukas, kokio jis amžiaus, kokie jo pomėgiai.

Projekto partnerių sveikinimai Velykų proga ir Kalbų mokyklos mokinių darbai visą projekto laiką eksponuojami Kėdainių kalbų mokykloje.

ETWINNING PROJEKTE „I LOVE ANIMALS“ DALYVAUJA PATYS MAŽIAUSI KALBINUKAI

Patys jauniausi Kalbų mokyklos mokinukai, penkiamečiai ir šešiamečiai iš „Pasakos“ ir „Žilvičio“ darželių, kartu su mokytoja Agne Milašiene dalyvauja tarptautinio Europos mokyklų portalo eTwinning projekte „I love animals“.

Projekte dalyvauja 17 Europos mokyklų iš Lenkijos, Kipro, Graikijos, Italijos, Ispanijos, Lietuvos, Ukrainos, Turkijos, Jungtinės Karalystės.

Įgyvendinamos eTwinning projekto veiklos yra integruotos į ugdymo programą ir procesą. Mokytoja veiklas pritaikė pagal vaikų poreikius ir galimybes. Rugsėjo ir spalio mėnesiais vaikai mokėsi gyvūnų pavadinimus, atliko praktines užduotis savo pratybose, įgyvendino kūrybines užduotėles – piešė, lipdė, klijavo, konstravo gyvūnus.

 

KALBŲ MOKYKLOJE „ĮSIBĖGĖJA“ ETWINNING PLATFORMOS PROJEKTAI

Kalbų mokyklos penktų klasių mokiniai su mokytoja Ieva Brazauskaite-Zubavičiene dalyvauja eTwinning projekte „Discover France, Lithuania and Poland” („Pažink Prancūziją, Lietuvą ir Lenkiją“).

Vykdydami projekto veiklas vaikai tobulina pasaulio suvokimo kompetenciją, pažįsta savo ir kitų šalių tautinį identitetą, juos supančią kultūrinę aplinką, tobulina geografijos žinias.

Projekto veiklos numatytos kiekvienam mėnesiui iki pat 2018 m. gegužės mėn. Spalį visų šalių mokiniai ,,susipažino”. Dalyviai neakivaizdžiai prisistatė vieni kitiems. Lapkritį kiekviena šalis pristatys savo mokyklą, gruodį – savo miestą, vėliau – savo tradicijas, dainas, literatūrą, šventes ir t.t.

Šį kartą galerijoje – akimirkos iš pirmosios „susipažinimo” veiklos.

        

Skip to content